Student: Ginevra Eleanor Zauberinová
Kolej:Havraspár
Školní rok: léto 2018

AstrologieZadané téma: Rozbor radixu Ginny Weasleyové
Konzultant: Janel Weil
Posudek: Milá slečno Ginevro,

Děkuji za velmi propracovanou analýzu radixu Ginny Weasleyové.

Začala bych tím, že váš úkol nebyl lehký už z toho hlediska, jak moc se povaha dané osobnosti s časem mění od jednoho pólu, stydlivé malé dívenky, k druhému, statečné a okouzlující dámě. Vy jste si s tímto úkolem ale poradila více než obstojně.

Chtěla bych vás moc pochválit za to, do jakých detailů jste vytěžila vše, co jsme na hodinách Astrologie probírali. Charakteristiky znamení i planet máte v malíčku, poradila jste si i s domy, ačkoli těm jsme v prvních dvou ročnících příliš času nevěnovali. Dotkla jste se každé maličkosti, kterou jste v Ginevřině horoskopu objevila, což je víc, než jsem čekala!
Charakteristika postavení jednotlivých planet ve dvanáctce znamení zvěrokruhu je za mě skvělá, podařilo se vám trefit hřebík na hlavičku a skvěle propojit znalosti o obojím – planetách i znameních. Samozřejmě pak ještě do hry vstupují domy, ale ty jsme, jak již bylo řečeno, tak podrobně neprobírali – a navíc byste se upsala, pokud byste měla takto detailně rozepisovat charakteristiku u všech potenciálních radixů, jež jsem vám zadala. Stručné shrnutí, které jste ke každému radixu ohledně domů připojila, mi přijde více než dostačující.
Co se týká finálního verdiktu, mně přišel poměrně trefný ascendent v Rybách, přijde mi, že Ginny skutečně pod tím plamenným vůdčím povrchem zůstává velmi citlivou a soucitnou bytostí, která ostatním vždy podá pomocnou ruku, protože sama ví, jaké to je, cítit bezmoc. Ovšem ostatní planety a jejich rozložení v domech tady skutečně příliš nesedí. Poměrně se mi zamlouvá i celkově třetí radix – je pravda, že Panna v ascendentu není něco, co by si člověk s nejmladší Weasleyovou na první pohled spojil, ale na druhou stranu, když se nad tím zamyslíme, na rozdíl od bratra Ronalde je Ginny osoba, která stojí nohama na zemi, nepanuje kolem ní chaos, je velmi ambiciózní… Za mě sedí tento radix možná o chlup více než ten, který jste určila vy.
To však není chyba, protože své argumenty máte pevně podložené a rozporuplné je spíše naše chápání Ginny Weasleyové jako osobnosti než naše výklady působení planet v jednotlivých domech.

Při obhajobě navrhuji k diskuzi toto téma: Ginny Weasleyová se ve svém prvním ročníku stala obětí svodů lorda Voldemorta, dala se jím velice snadno ovlivnit a pustila si ho pod kůži. Najdete v jejím radixu (v jednom či vícero z oněch potenciálních) něco, čím by se tato situace dala zdůvodnit? Proč právě ona jeho působení tak snadno podlehla?

Celkově jsem tedy na vaši práci velmi pyšná a uděluji za písemnou část známku Vynikající.
Janel Weil
Hodnocení: Vynikající
Hodnocení propugnatio: Vynikající
Hodnocení cogito: Vynikající


Vypracování

Radix Ginny Weasleyové

 

I literární postavy mají nějakou povahu, která se dá vykreslit pomocí astrologických metod. Myslí ale jejich duchovní tvůrci a autoři knih na astrologii, když zveřejňují datum jejich narození? Uvědomují si možný rozpor mezi jimi daným datem a vlastnostmi, kterými postavu obdařil? Já se v této zkoušce podívám, jak tohle zvládla J. K. Rowlingová ve svých knihách o Harry Potterovi, konkrétně na postavě Ginny Weasleyové. Ginny Weasleyová se podle autorky narodila 11. srpna 1981, ovšem není známý přesný čas jejího narození není znám. Pro postavení planet na obloze a tím i v radixu je část dne nepodstatná, ale pro určení ascendentu, od kterého se pak odvíjí i rozložení domů, je podstatná dost. Proto tu mám šest možných radixů Ginny Weaslyové v závislosti na přesné hodině narození a konečným výstupem mé práce bude určit, který z nich je nejpravděpodobnější podle toho, co se o Ginny ví z knih.

 

Ginny Weasleyová

 

Postavení všech planet v radixu nezávisí na čase, ale pouze na dni a ten je veřejně znám, takže rozbor této části radixu může být pro všech šest možností společný.

První a nejdůležitější planetou je samozřejmě Slunce, podle jeho postavení se určuje znamení Zvěrokruhu, což ví i většina lidí, kteří v životě o astrologii jako vědě neslyšeli. Své znamení znají ovšem jen velmi povrchně, často se baví jen nad “horoskopy”, aniž by doopravdy věděli, co jejich Slunce způsobuje. Ovšem i když je jeho důležitost možná poněkud přeceňovaná, stále má velké slovo v utváření osobnosti. Ginny Weasleyová se narodila v srpnu, tudíž nad její kolébkou bdělo Slunce ve znamení Lva, stejně jako nad všemi kouzelnickými i mudlovskými dětmi narozenými mezi 22. červencem a 23. srpnem. Do vínku jí mocné vesmírné vlivy planet vetkly mnoho vlastností, které společně charakterizují všechny jedince narozené ve znamení Lva. Aby však nedošlo k nedorozumění mezi lidmi astrologií nepolíbenými, nemají všichni Lvi stejnou povahu, to ne, jedinečnost každého z nich závisí samozřejmě na spoustě dalších aspektů, jako třeba na postavení ostatních planet a domů, čímž se budu zabývat později. Ale teď už k samotnému Lvu.

 

znamení Lva

 

Lev je ohnivé znamení pevné kvality, což je základ celé další charakteristiky. Živel ohně mu dodává velkou energii, která ho pohání vpřed, nutí ho překonávat výzvy a překážky. Žene člověka do boje o moc a podporuje soutěživost, ale zároveň mu poskytuje motivaci a probouzí v něm zájem o okolí. Pevná kvalita poukazuje spíše na stabilní jedince, kteří se nenechají jen tak rozhodit a umí a chce dotahovat věci do konce, aby z nich měli co největší užitek. K tomu jim pomáhá trpělivost a někdy i tvrdohlavost.

Oba tyto aspekty se spojují a vytváří znamení exhibicionistů, kteří nevynechají jedinou příležitost se předvádět před společností a být středem pozornosti, všemi obdivovaní. Ono je to prostě baví, jsou to herci a komedianti, králové zábavy, se kterými se nikdo nemůže nudit. Nebojí se přehánět a říkat pravdu někomu do očí, věří totiž, že si ji dokážou obhájit. Lvi jsou těžcí extroverti, kteří kvůli tomu, aby získali diváky, neváhají zajít až za běžné hranice. Pozornost totiž přímo potřebují k životu, jinak ztrácejí jeho smysl a stávají se nejistými a na světě zbytečnými. Pro obdiv udělají cokoliv, takže i velkorysé dárečky jsou cestou.
Pokud mají Lvi za čím jít, stávají se z nich přirození vůdci, kteří jsou svými následovateli milovaní, protože pro jejich blaho rádi udělají hodně, aby se i oni sami měli dobře. Dokážou myslet strategicky a ve svých plánech být pěkně tvrdohlaví, na druhou stranu se umí pěkně chovat neupřímně, když vycítí nebezpečí, když si nejsou jistí danou věcí. To ale nemá nic společného s jejich odvahou, statečnost jim nechybí, jen nemají potřebu plýtvat silami. Na své hrdinské činy jsou opravdu hrdí a rádi se jimi chlubí. Problém nastává ve chvíli, kdy má Lev pocit, že nemá v poslední době na co být pyšný, protože to ho pak jeho vlastní hrdost uvádí do vnitřních zmatků a jeho sebehodnocení, a tím pádem i síla, klesá. Pokud jim však nabídneme uznání a povzbuzení, můžeme od nich očekávat vysoké výkony. Hrdost a ego, to jsou dva atributy právem náležící králi zvířat.

 

Lev

 

Tak to by bylo vše ke znamení. Máme tu ale ještě deset planet, které ovlivňují základní charakteristiku Lva a společně vytváří tak jedinečnou osobnost. Čím blíže je daná planeta k ascendentu, tím větší slovo má a spíše protlačí své vlastnosti do popředí.

 

Slunce

 

Ale teď už k první planetě, ke Slunci samotnému. Všichni samozřejmě vědí, že je to hvězda a ne žádná planeta, že, ale pro astrologické účely ho můžeme hodit do jednoho pytle s ostatními nebeskými tělesy podobného ražení. Slunce je energickou planetou, která představuje především mužskou polaritu, a tím i vlastnosti jako cílevědomost, autoritativnost, hrdost, sebevědomí a vášeň. Jak krásně je na jednom řádku vidět celého Lva! Slunce je totiž právě tou planetou, která tomuto znamení vládne a podle toho to i vypadá. Právě vládce každého znamení převážně určuje jeho charakteristiku, samozřejmě spolu s kvalitou a živlem.

 

Měsíc

 

Stejně a přeci úplně jinak na tom je v radixu Měsíc. Také to není planeta, nýbrž měsíc, a to měsíc s velkým M, jediná přirozená družice naší planety Země. V době Ginnina narození prodléval ve znamení Střelce, shodou okolností mého slunečního znamení. Měsíc je opakem Slunce, planeta ženského principu, takže je jemnější, mírnější a klidnější. Přináší něhu, náruč matky a teplo domova, je to planeta emocí, čistých a opravdových. Ve znamení Střelce se bude chovat optimisticky, přinášet radost a veselí a samé pozitivní emoce. Projeví se tu více spontánnost Luny, protože ji bude podporovat i touha po volnosti u Střelce. Přirozená zvědavost Střelce ji popostrčí ke zkoumání pocitů svých i ostatních, takže se pak takový jedinec dobře vyzná v emoční stránce světa. Hledání nějakých nových emocí a náladu bude jeho každodenní náplní a bude ho to bavit.  Do mateřství přibudou kromě něhy také nějaké zásady, takže tahle mateřská láska nebude rozmazlovat, naopak vychová schopné jedince s nadhledem. Čistotu lásky bude doprovázet i obrovská upřímnost, která bude velkým přínosem pro partnery lidí s Měsícem ve Střelci, i když se někdy mohou dozvědět něco, před čímž by radši zavřeli oči. Ale klasickou skoro krutou upřímnost Střelce tady krásně zjemní právě něha Luny a mezi dvěma lidmi vznikne nádherná atmosféra, plná porozumění, protože se dá sdílet všechno a především emoce za to stojí.

 

 

Merkur

 

Teď tu máme první opravdovou planetu, Merkur. Ten se vždycky drží v blízkosti Slunce, takže i zde v radixu se nachází ve stejném znamení jako Slunce, tedy ve Lvu. Jelikož je to ale jiná planeta, bude se v něm projevovat trochu jinak, i když si v mnohem budou notovat. Merkur je planeta komunikace, takže v kombinaci s tímto znamením vytvoří jedince velice, ale velice upovídaného, který bude celý večer všechny kolem sebe bavit vtipnými historkami, do kterých nenápadně zabuduje i tu trochu vychloubání, jak je to těmto bavičům vlastní. Je to bystrý společník, kterému neujde žádná maličkost, dokáže na místě vymyslet trefnou odpověď, nad kterou se nejde neusmát. Tímhle způsobem si krásně získá věrné následovníky a může se od nich spokojeně nechat obdivovat, jak to Lev potřebuje. Pomůže zazářit i díky svým vědomostem a dovednostem, protože ty mu Merkur rád poskytne, stejně jako schopnost rychle se učit a pamatovat si spoustu věcí. Docela dobrá kombinace, když má být Lví hrdost uspokojena, takhle to půjde snadno a lehce. Merkur však do Lvem beztak organizované činnosti vnese ještě větší jistotu, protože bude prostředníkem mezi stranami a poslem všech zpráv, takže nic nebude ponecháno náhodě. Taktéž se může se svou chytrostí vložit do strategie, a tak pěkně zabrzdit někdy bezhlavé Slunce, které je do všeho moc hrrr. Navíc do kotlíku Merkur přidává ještě obchodního ducha, takže u lidí s Merkurem ve Lvu můžeme počítat s velkým potenciálem v oblasti podnikání, protože i tady bude chtít naše hvězda zářit do daleka, třebas i do ciziny.

 

Venuše

 

Za Merkurem se do popředí tlačí Venuše, planeta lásky a krásy. Na rozdíl od Měsíce jde ale především o lásku mezi partnery a milenci, takovou tu vášnivou, co je hodně vidět navenek. V Ginnině radixu dlí ve znamení Panny, takže vše kolem této planety tady bude prostě dokonalé. Dokonalá láska a dokonalá krása, neodolatelné ve všech směrech. Nebo zde půjde alespoň o velkou snahu se této dokonalosti přiblížit. Takže bude třeba trochu dávat pozor, Venuše v Panně se bude projevovat velice puntíčkářsky, partner bude muset zvládat kritiku z její strany a možná i její problémy pramenící také z přílišné sebekritiky. Pokud si ovšem taková žena vůbec nějakého partnera najde, bude totiž velice, velice vybíravá. Zároveň to bude složité i kvůli opatrnosti, kterou sem vnáší konzervativní a ve vztazích nejistá Panna, která si potřebuje všechno dobře předem promyslet. Na druhou stranu pokud nějaký vztah opravdu vznikne, bude o něj opravdu pečlivě pečovat, pěkně s rozumem, protože tato rozumovost Venuše je ještě posílena mocí Panny.
V umění se bude projevovat organizovanou strukturou, jasnými plány a systémem obecně a bude se zaměřovat především na praktické a užitečné věci. Jako krásné bude takový jedinec považovat všechno, co má nějaký řád, co je pěkně srovnané a zaškatulkované, pro abstrakci asi mnoho pochopení mít nebude, protože přeci stojí pěkně nohama na zemi, tak co by létal v oblacích. Třeba jeho obrazy budou správně kompozičně promyšlené a tak přesné, že to bude vypadat jako fotografie, se všemi detaily, protože se na to bude velmi soustředit. Harmonii bude takový člověk vnímat opět ve všem dokonalém a systémově zařaditelném a taktéž o svých vlastních hodnotách bude mít velmi jasnou představu, i když budou poněkud konzervativní.

 

Země

 

Planetu Zemi vynecháváme, tu samozřejmě nemůžeme v radixu vůbec najít, když na ní jsme se narodili. Vidíte, to je zajímavá představa, kdyby se někdo narodil na Marsu, nemohl by mít v radixu Mars a zase by tam měl navíc Zemi. To by se musela vytvořit i charakteristika Země jako planety… Hm, až lidi v budoucnu budou osidlovat Mars, budou mít astrologové znovu trochu volného pole působnosti, tak jako měli kdysi dávno, když astrologie vznikala.

 

Mars

 

Tak tedy ten Mars, římský bojovník, mužský protiklad k ženské Venuši. V radixech je Mars usídlen ve znamení Raka, což mu značně ubírá na jeho síle a bojovnosti, protože Rak je něžné a citlivé vodní znamení. Tady nepůjde o ten vyloženě agresivní Mars, protože být agresivní ve znamení Raka je prostě zhola nemožné. Ovšem svou energii může napnout jiným směrem, může pomáhat a chránit všechny kolem sebe. Může se o ostatní starat a jim vytvářet prostředí, které potřebují, třeba právě kvalitní rodinu. Prostě poskytnout svoji aktivitu tam, kde se jí druhým nedostává. To sice asi není uplatnění, o kterém se zdá válečníkům, ale rozhodně je cenné.
Když už je ale řeč o tom boji, může být i Rak užitečný Marsu, protože jeho schopnost prokouknout masku toho druhého a řídit se intuicí, může být při souboji nebo ve válce velice důležité a mnohdy i rozhodující, když jsou si protivníci rozumem a strategií rovni, dojde řada i na takovéhle věci, které se možná na první pohled mohou zdát nepodstatné. Přežije jen jeden a zrovna otázce přežití vnitřní hlas rozumí velmi dobře.
Co se týče touhy po moci, ta bude také značně zmírněna, protože Rak se spíš ostatním odevzdává, jen aby jim pomohl. Ovšem na poli prosazování Mars zase pomůže narovnat Račí kličkování, protože ten neuhýbá, jde přímo za svým cílem a věci dotahuje do konce.

 

Jupiter

 

A již tu máme prvního plynného obra, dokonce rovnou toho největšího. Jupiter si hoví ve znamení Vah, skoro jako slon v porcelánu. Jupiter je planeta štěstí a Váhy zase znamení krásna. Nebudou se spolu tak hádat jako Mars a Rak, ale zároveň si nejsou tak podobní jako Merkur a Lev. Jupiter je takový veselý přítel, který rád každého podrží nad vodou. Zvlášť v tomto znamení se bude podporovat právě toho, kdo to zrovna potřebuje, aby všechen okolní svět byl co nejvíce v rovnováze, aby nikdo nebyl extra smutný. Trochu ho ale bude znervózňovat, pokud mu jeho okolí nedá nějakou zpětnou vazbu, co se třeba jeho postavení týče, bude nejistý, hlavně když ho bude někdo neoprávněně kritizovat. On si totiž bude všechno velmi dobře pamatovat a zařídí se podle toho, i když to dotyčný možná tak úplně nemyslel.
Ovšem tahle kombinace je poněkud nešťastná v tom smyslu, že spojuje už pomalé tempo Jupitera a přirozenou váhavost Vah v jedno, takže vzniká úplný lenochod, ze kterého nikdy nic nedostanete, protože než on si to roz-my-slí… Tak bude o sto let víc. No holt, co se dá dělat, třeba se to někde jinde zase vykompenzuje.
Na druhou stranu tu máme ale dohromady moudrost věků a smysl pro krásu a detail, takže vzniká velký potenciál pro tvorbu krásných a propracovaných děl, kterých bude pořád přibývat a přibývat, protože budou krásné a Jupiter je bude chtít hromadit všechny u sebe, protože se mu budou moc líbit. On je totiž takový mamonář, takže predispozice pro nějakou rozsáhlou uměleckou sbírku jsou tady veliké. A nakonec náš anglický gentleman bude díky Váhám konečně vědět, jak se správně obléknout, že.

 

Saturn

 

Planeta s prstenci, Saturn, se také usídlila ve znamení Vah. Její projevy se budou lišit, i když ten zásadní neduh Vah tu bude opět jen posílen, bohužel. Saturn je totiž planeta, která se vůbec nehrne dopředu, naopak všechno zdržuje a táhne zpátky. Tahle zdrženlivost bude jen zvýšena nerozhodností Vah, takže tu už máme druhou planetu lenochoda, to je teda úroveň. Ještě k tomu přidáme všechny překážky, co stojí před námi a nikam se už nehneme. Strohost Váhy trochu zmírní nebo spíš vyladí vše tak, aby to stroze nepůsobilo, i když to zároveň nebude mít žádné ozdobičky, jen jednoduchost. Zvláštní přísností se bude vyznačovat v umění, každý rušivý detail musí být hned odstraněn, bez odmlouvání. Samozřejmě po velmi důkladném zvážení a dlouhém přemýšlení, jestli to opravdu ruší nebo ne, či jestli to tam náhodou nemám nějaký smysl nebo tak něco. Protože co kdyby to náhodou mělo. Ovšem vše se musí dokázat a několikrát přezkoušet, z několika možných úhlů pohledu.  
Čas, jako velice relativní pojem, je Saturnovou láskou a ve znamení Vah se bude snažit dodat všemu harmonii, aby všechny časové možnosti byly v rovnováze. Když se čas naplní a přijde konec, bude díky Saturnu ve Vahách každý vědět, že jeho život musí pěkně vyvážit i smrt, aby nebyla porušeno rovnováha světa. Také nebude nikdy nikoho do něčeho tlačit, protože všechno přijde někdy samo, vždyť lidé mají být také harmoničtí s časem, pak lépe zvládají své úkoly. Vztahy jsou intenzivní a dlouhotrvající, jak je u Saturnu zvykem, ale díky Váhám ještě větší důležitosti, takže je třeba dát si pozor, s kým je navazujete.

 

Uran

 

Sedmá planeta sluneční soustavy je modrý Uran, který si v Ginnině radixu vybral domov v tajemném znamení Štíra. Je to poněkud zvláštní, protože Štír má rád to svoje, co dobře zná a co má pěkně prozkoumané, kdežto Uran rád experimentuje s novotami. Takže místo velice užitečné službičky Uranu, která spočívá v tom, že pěkně pročistí všechno staré a nepotřebné, co hnije a smrdí někde na dně nebo v koutku, tu v tomhle postavení máme takového trochu chcípáčka, který se bude bát cokoliv vyhodit anebo zničit. Ale po dlouhém přemýšlení se přeci jen rozhodne, že je třeba se s něčím rozloučit, přece jen je to jeho přirozenost. Netrpělivost a přelétavost mu Štír taky hodně zatrhne, protože on je stabilní a vytrvalý.
Na druhou stranu když půjde o nějaké kompletní změny, či dokonce transformace, budou si Uran se Štírem, potažmo s Plutem, které jako jedna ze dvou planet za tímto znamením stojí, rozumět. Vytvoří si několik rozdílných přístupů ke světu, respektive k věcem, kterým jako planeta vládne, a podle situace bude používat ten nebo onen.
Bláznivost a sklony k tomu být kašpárek budou v tomhle postavení rozhodně potlačené, Štír nemá nejmenší chuť se někde předvádět, protože je spíše obrácen do sebe nebo je právě tím skrytým šéfem. Určitě se ale nebude někde vystavovat na odiv, to ve zvyku nemá a mít nebude. O výstřednosti tu však už mluvit můžeme, Štíři jsou jiní prostě v tolika ohledech, že jeden nebo dva navíc už neudělají žádný rozdíl. A že mají rádi extrémy, dopřejme jim to potěšení, že jsou ostatní šokováni.
Uranovy nové nápady a vynálezy takhle moc nevyniknou, protože díky Štírovi se budou spíše držet zpátky, protože je nebude toužit s nikým sdílet. Možná se však do jejich realizace pustí sám, pokud ho to bude zajímat, a to pak bude něco, protože Štír tomu dá první poslední a Uran inteligenci a vynalézavost a vznikne přímo geniální dílo.

 

Neptun

 

A pak tu máme Neptun, posledního plynného obra před maličkým Plutem. Ten se nachází v ohnivém znamení Střelce a bude se tudíž hodně projevovat navenek, protože Střelec je celý takový otevřený. Takoví jedinci  vždycky vytvořili nějakou filosofii, která v historii zamíchala všemi kartami a převrátila celý svět vzhůru nohama, protože o ní dokázali přesvědčit hromadu lidí. Neptun v tomhle postavení je lamačem na svou víru, takže jeho představy o mystické a esoterice bude znát nazpaměť celé jeho široké okolí.
Zároveň je to dost vražedná kombinace co se týče vymýšlení různých vtípků a legrácek, ke kterým Střelec stále ponouká, protože tohle je planeta kreativity a představivosti, takže je jasné, kterým směrem napne své síly, že to asi nebude přímo v oblasti umění v pravém slova smyslu. Inspirace to bude jistě veliká, jen trošku v jiném ohledu. Ale zábavy si člověk užije hodně.
Na druhou stranu bude taková osoba velice hloubavá, co se hledání pravdy a smyslu života a jeho podstaty, bude se šťourat ve svých ideálech a snech a snažit se vyzkoumat, co všechno stojí za jeho vlastním podvědomím, protože na takovéhle tajemné a nevysvětlitelné věci je neuvěřitelně zvědavá. Tímto způsobem se dozví více o sobě, ale pro některé povahy nemusí být další scénáře úplně příjemné a žádoucí. Člověk se může z toho podvědomí a všeobecně zkoumání neprozkoumatelného už nevynořit a zůstat ve své neuchopitelné minulosti mysli,možná tak úplně neustojí to, co se dozví, a následky, které z toho plynou, takže sklouzne někam do propasti bezmocnosti a k nějakým závislostem jako ke kompenzaci. Tyhle dvě věci, tedy kreativita a závislosti, jdou tak nějak ruku v ruce, stačí se podívat do světa hollywoodských hvězd.

 

Pluto

 

A jako poslední tu máme Pluto. Chudák, je vždycky poslední. Možná jsem jím měla začít, aby nebylo diskriminované aspoň mnou, což ale teď už nezměním. Tak tedy Pluto se uhnízdilo v jemném znamení Vah, stejně jako Jupiter a Saturn. Asi se má ke svým větším bratříčkům, ale ačkoliv žije celý život doslova v jejich stínu, dokáže se všude prosadit a ukázat svou sílu, proto není dobré ho nějak podceňovat. Znát Pluto je důležité, protože to může zamávat kompletně se vším a zpřeházet všechno, co jsme dosud znali. Zejména radikální bude díky Vahám v oblasti estetiky, krásy a vztahů, tam, kde to bude potřeba, změní bez kompromisů všechno, co nějak nesedí jeho jemnému oku, definitivně dá celému okolí jinou tvář a přetvoří ho k obrazu svému. A vrátit zpět to už nejde, to pozor.
Nemusí to však vždycky dělat sám, snadno k tomu může zmanipulovat i kolemstojící. Je přece příjemnější pracovat ve společnosti ostatních, protože mohou přidat svůj pohled na věc a taky se dají dobře pokoušet k nekalostem, což Pluto nesmírně baví a Váhy mu díky svým diplomatickým schopnostem i pomohou. Vymyslí někde nějaký báječný nápad, přesvědčí k tomu co nejvíce lidí a pak je v tom nechá a jen se směje, jak se v tom plácají, potvora. Ale hrubý k nim rozhodně není, to by Váhy nedopustily.
Ovšem Pluto také velmi rádo vymýšlí nekalosti samo někde v ústraní, ale z problémů umí dobře vybruslit, jelikož se neohlíží na ostatní a myslí na sebe. Ve Vahách může sice trochu váhat, ale nakonec se přeci jen rozhodne tím svým lišáckým úhybným způsobem. A ještě k tomu někde vyštrachá nějakou nepěknou pravdu a vystaví ji celému světu na odiv.
Pluto je i ve váhavých Vahách jedna nula. Pokud do něčeho jde, jde do toho se vším, co má, a výsledek je také podle toho, buď naprostá bomba nebo totální propadák. Tady s nějakými detaily ani Váhy nepochodí, zde je všechno moc radikální. Ale přesné myšlenkové pochody neznáme, Pluto je na to moc záhadné a tajemné.

 

 

Tohle všechno má všech šest radixů stejně, ovšem teď přijde ta část, která závisí na přesném čase dne. Liší se v nich především poloha ascendentu, který je východním a výchozím bodem celého radixu a od kterého se odvíjí také všechny domy, jelikož jím začíná první domů. Ascendent velice silné ovlivňuje osobnost, možná silněji, než Slunce, proto je hodně důležité s ním v charakteristice počítat. Právě díky tomu, že se posouvá v průběhu dne, jsou i lidé narození ve stejný den rozdílní. A tak tu tedy máme šest z tohoto hlediska úplně jiných radixů, které je třeba analyzovat.

 

První radix

První radix náleží k první hodině ranní a ascendent má tudíž ve znamení Blíženců. Toto uspořádání poukazuje na živého a energického člověka, který chvilku neposedí na jednom místě, protože živel Vzduchu mu našeptává být stále v pohybu, létat od jedné věci k druhé. Umí sice tisíc věci, ale nikdy žádnou pořádně, jelikož postrádají vytrvalost. Na druhou stranu jim to ale výborně myslí, jsou pohotoví a často svými zábavnými výroky dobře pobaví celou společnost. Schopnost komunikace jim rozhodně nechybí, spíš je až někdy nemožné se s nimi dostat ke slovu. Nemusí to být však nutně na škodu, pokud jste stydlivější povahy, protože mívají dobrý smysl pro humor a zajímavé inovativní nápady, kterých se spoustu lidí chytne, i když sami autoři pod přílivem dalších myšlenek na původní zapomenou. A že jsou to myšlenky parádní, o tom není pochyb, kreativita je u těchto jedinců opravdu silnou stránkou.

Na osobnost má také vliv množství planet v okolí ascendentu, čím více planet se v jeho okolí vyskytuje, tím větší má ascendent moc ovlivňovat. V tomto radixu není v dané oblasti moc planet, takže ascendent nebude příliš silný.
Postavení planet v domech také radix určitým způsobem ovlivňuje, záleží především na počtu planet v určitých domech, v těch, které nás zajímají.
Čím víc planet obsahuje první dům, tím víc spíše je daný jedinec individualista, který se dokáže ve společnosti prosadit a postarat se o sebe a všechno, na čem mu záleží. S prosazením souvisí také větší pravděpodobnost, že se stane nějakým vůdcem, než aby byl poslušnou ovcí. Tento radix má první dům prázdný, takže půjde o člověka, který se častěji podřídí a půjde s většinou.
Druhý dům je domem sebereflexe, takže množství planet poukazuje právě na to, jak věříme sami sobě. Tady v něm máme Mars, tím pádem jde o člověka celkem sebevědomého, ale nic extra tedy. Zároveň také počet indikuje zacházení s majetkem, čím méně planet, tím skromnější a střídmější lidi můžeme očekávat.
Ve třetím domě není žádná planeta, což poukazuje na uzavřenější osobnosti.
Šestý dům je domovem práce a v tomu radixu i Uranu, takže nacpáno tu úplně není, abychom mohli jasně identifikovat workoholika, ale aspoň jedna planetka tam je, takže lenoch to asi taky nebude.
V sedmém domě dlí hned dvě planety, Měsíc a Neptun, což napovídá, že daný člověk potřebuje pro svůj pohodlný život nějakou oporu, někoho, kdo ho v případě potřeby podrží a pomůže mu.
Devátý dům je opět prázdný, takže nejde o člověka, který by zasvětil svůj život duchovnu, filosofii nebo etice.
A poslední zajímavý dům je dům dvanáctý, ve kterém se ale nenachází také vůbec nic, takže s kreativním a intuitivním člověkem se tu moc počítat nedá.

 

Druhý radix

Druhý radix počítá s pátou hodinou ranní, takže má ascendent ve Lvu. V pravdě neuvěřitelně silná kombinace, úplně Lev na druhou, jelikož Ginny je narozená ve znamení Lva, jak již víme. Zde se tak Lví vlastnosti nemusí s ničím dalším dělit a projevují se tedy nespoutaně dominantně, s obrovskou silou.
Ascendent ve Lvu znamená hvězdu, která bude zářit v každé společnosti, která se kolem ní bude točit kolem dokola, jelikož bude jejím středobodem. Je vždycky ta nejlepší a hlavně ta výjimečná, které se nic jiného nemůže rovnat. Pro výjimečnost se může zajít až k extravagantnosti a výstřednosti, hlavně aby tu byly pohledy obdiv kolemjdoucích. Bez uznání je na tom každý Lev špatně a z jeho nemoci ho mohou dostat jen ostatní. Na druhou stranu když mají před sebou svůj sen a jasný cíl, dokážou se za ním hnát tak dlouho, dokud si ho nesplní, nějaké překážky ho nemůžou ani zpomalit, natož zastavit, a kompromisy zde nepřicházejí v úvahu. Tohle všechno dohromady z nich dělá poměrně dobré vůdce, kteří se pro své následovníky mohou přetrhnout, jen aby je tito milovali, obdivovali a uctívali. Každopádně je ale třeba někdy takovým jedincům připomenout, že pýcha předchází pád a že by se měli začít koukat dál než na špičku svého nosu, pokud si ho nechtějí vyválet v blátě či dokonce odřít o kamení.

V druhém radixu je v okolí ascendentu výrazně více planet, dokonce tři, takže doublekombinace Lvů bude mít na osobnost velký vliv, to bude Lev jak vyšitý.
V prvním domě se nachází Slunce a Merkur, takže daný jedinec bude samostatný a nebude se chtít podřizovat ostatním, naopak spíš bude sám následován.
Druhý dům je prázdný, což vede k nejistotě a pochybnostem. Zároveň je pro takové lidi těžké spravovat svůj majetek, protože peníze pro ně nemají takový význam.
Třetí dům má trošku nacpáno, a to Venuší, Jupiterem a Saturnem, takže jde o extrovertní osůbku, která nezavře na chvilku pusu a všechny kolem krmí proudem slov. Také bude velmi zvědavá, tak se jí půjde jen těžko zbavit.
Šestý, sedmý a devátý dům jsou prázdné, a to ukazuje na člověka, pro kterého není práce moc důležitá, ale který v životě nepotřebuje moc opory okolí. Zároveň však také nebude zaměřený na filosofii a mystiku a hloubání nad těmito věcmi považuji za ztrátu času.
Dvanáctý dům podporuje Mars, takže přidává k charakteristice trochu více kreativity a posiluje intuici.

 

Třetí radix

Radix s časem devět hodin ráno má ascendent v Panně, což už od začátku poukazuje na puntíčkářské osobnosti s neuvěřitelným smyslem pro dokonalost. Být praktický a všechno si zařídit tak, aby se toho stihlo co nejvíc, je jejich přirozenost, i když boj s časem se někdy podepíše na jejich únavě či dokonce sami sebe doženou k vyčerpanosti. Lide s ascendentem v Panně nesnášejí totiž pochybnosti o své vlastní osobě a udělají všechno pro to, aby ostatní přesvědčili o opaku. Jsou hodně kritičtí, k sobě i k ostatním, ale jejich kritika se vskutku mnohdy hodí, protože dokážou rozeznat i skutečné problémy, nejen malicherné nedokonalosti. Do společnosti však tito zdánlivě příliš upjatí jedinci mnoho zábavy nepřinesou, jelikož jim dělá potíže se uvolnit, kvůli jejich strachu z toho, že by nad sebou mohli ztratit kontrolu, což je jejich noční můra. Nicméně při práci je na ně spoleh, když jim něco dáte za úkol, můžete si být jistí, že ho provedou nad vaše očekávání.

Blízko ascendentu se nachází hned tři planety, takže Panna bude daného člověk poměrně hodně ovlivňovat.
V prvním domě jsou Jupiter a Saturn, a tak opět budou podporovat individualismus a sklony k tomu být vůdcem a prosazování tu bude hrát větší roli.
Druhý dům není prázdný, ale sídlí v něm Pluto, tím pádem takový člověk nebude úplně nesebevědomý a plýtvání penězi mu bude trochu proto srsti, i když na nich nebude příliš lpět.
Třetí dům si obsadil Uran a zajistil tak majiteli tohoto radixu zvědavost a pěkně prořízlou pusu, kterou je těžké přinutit, aby zůstala zavřená.
V šestém, sedmém a devátém domě zase není nic, takže tu máme opět flinka, který se moc o práci nezajímá,ve společenském životě samostatného člověka, který si své problémy radši řeší sám a spíše praktičtěji založeného jedince, který nestráví hodiny filosofováním nad nesmrtelností brouka.
A v posledním domě bydlí Venuše, která tak probudí větší kreativitu a intuici.

 

Čtvrtý radix

Čtvrtá zkoumaná část dne náleží času 13:00 a radixu s ascendentem ve Štíru. Jak složité je to znamení, tak složitý je i ascendent. Dodává svému hlavnímu znamení na tajuplnosti a záhadnosti, obestírá ho rouškou tajemství, což je neuvěřitelně přitažlivé. Výborně si to lze představit právě pomocí krunýře štírů. Na povrchu jsou tvrdí, chladní, nepřístupní, kdežto uvnitř jimi cloumají silné emoce, často protichůdné a bouřlivé. Když se toho už moc, někdy vybouchnou jako papiňák. Někdy ale silou vůle všechno potlačí, ale ani to není řešení, protože pak to zase hnije někde zapomenuté a produkuje nezdravé jedovaté páry. Je to hrozně těžké pochopit pro samotné majitele, tím spíše pro obyčejné pozorovatele. Život v jakés takés rovnováze jim často může pomoci udržet umění, takže se do něj s chutí pouští a pročišťují si tak mysl. Na hloubání a přemýšlení mají spousty času a ani jistá dávka chytrosti jim nechybí, jen se dívají na svět trochu jinak. Ostatně oni jsou prostě celí jiní než ostatní, povahou i vzhledem, a s vervou bojují proti všemu, co se jim nelíbí. A že je to boj promyšlený, strategický, urputný a vytrvalý, o tom není třeba pochybovat.

Ascendent kolem sebe soustředil tentokrát dvě planety, Uran a Pluto, proto se bude projevovat trochu silněji než normálně.
V prvním domě máme jednu velkou modrou planetu, Uran, který pozdvihne individualitu daného člověka, ale ne nijak moc, takže do boje o místo vedoucího se asi tolik nepožene.
Druhý dům je domovem Neptunu a Měsíce, což jsou dvě planety, to je celkem dost, takže svět může počítat s osobností, která si bude věřit a její sebevědomí bude celkem pevné a stabilní. O peníze a majetek se bude starat s rozmyslem, spíš zaváhá, než si něco koupí nebo něco vyhodí.
Třetí, šestý a sedmý dům zůstal prázdný, proto půjde o uzavřené jedince, kteří nepotřebují v životě velkou oporu kamarádů, ale také si příliš nelibují v práci.
V devátém domě se nachází Mars, tak se poprvé setkáváme s člověkem, který trochu přemýšlí nad věcmi poněkud neuchopitelnými. Díky Marsu půjde především o krátké, ale aktivní zamyšlení, jehož výsledek může ovlivnit něco, čeho zrovna chce dotyčný dosáhnout. Morálku a etiku bude brát spíš chlapsky a skoro s heslem “Účel světí prostředky”.
V posledním domě je poslední Pluto, které díky tomu bude ještě kreativnější ve svých nápadech než jinde a může se více spolehnout na intuici.

 

Pátý radix

Předposlední radix je vykreslen s časem pět hodin odpoledne a ascendent má tedy ve Střelci. Toto má na svědomí věčně veselé a optimisticky naladěné jedince, kteří umí v každé situaci pobavit a vylepšit všem okolo náladu, jsou takový všelék na lidskou trudomyslnost. Díky své povaze jsou to králové všech oslav, i mlčenlivé lidi rozpovídají a zábava má zelenou. Jsou to rození vypravěči a jejich vyprávění nejde odolat, jelikož je přitažlivé a vtipné. Možná někdy až trochu přitažené za vlasy, ale to jsou sami jejich vypravěči také, takže nepochybujte, že je to všechno pravda. Stojí za to je mít za kamarády, protože s nimi zažijete spoustu legrace a nikdy se nebudete nudit. Dokážou totiž vymyslet a inicializovat všelijaké nové šaškárny a taškařice a neváhají provést ani ty největší krávovinky. Elegantně se však z průšvihů umí dostat, až je to obdivuhodné. Do všeho jdou s nadšením a elánem, je aktivní a chvilku neposedí, takže hnací síla jim nechybí. Někdy až moc, až se jejich okolí diví, co to tady prolétlo a zanechalo za sebou jen chaos a smích. A k tomu to vypadá, že jsou na více místech zároveň. Teď si ještě představte, že se jich vyskytuje více blízko sebe, to nestačíte ani koukat.

Okolí pátého ascendentu obhlížejí Neptun a Luna, vliv ascendentu na povahu bude tedy trošku větší.
Luna i Neptun se nacházejí v prvním domě, proto daný jedinec bude sice celkem individualistický, ale ne nějak extra moc. Často se rád ujme pozice vedoucího, ale někdy se nechá strhnout někým aktivnějším.
V druhém, třetím, šestém a dvanáctém domě je jako vymeteno, takže tu máme uzavřenějšího člověka potácejícího se v pochybnostech a nejistotě, kterého práce absolutně nezajímá. Taktéž nebude nijak extrémně kreativní a intuicí bude pohrdat, ne se jí řídit.
V sedmém domě bydlí Mars, což indikuje, že se tato osoba ráda opře o nějaké přátele v těžkých chvílích.
V devátém domě mají schůzi Venuše, Jupiter a Saturn a celého člověka uvrhnou do zmatků, jak se budou přetahovat o způsob, kterým má daný chudák přemýšlet o víře, morálce a mystice. Venuše se bude vypočítavě držet všeho estetického, aby docílila krásna a harmonie ve všech sférách, Jupiter bude vše brát volnomyšlenkářsky s neutuchajícím humorem a optimismem, ale možná trochu na lehkou váhu, což bude neskutečně vytáčet strohý Saturn, který bude rázně prosazovat konzervativní hodnoty a náhled na svět.

 

Šestý radix

Poslední radix, s časem 21:00, se pyšní ascendentem v posledním znamení, v Rybách. S tímto ascendentem můžeme očekávat citlivé osoby, které jsou docela opatrné, protože se snaží ostatním lidem co nejméně ubližovat, jelikož dobře ví, jak jednoduché je někoho zranit, i když to třeba dotyčný nemá v úmyslu. K odhadnutí situace jim dobře poslouží jejich vnímavost a pak si všechno pěkně promyslí, aby náhodou nešlápli vedle a nebylo z toho nějaké společenské fópá. Uvědomují si také důležitost určitých věcí a podle toho k nim chovají. Hodně se společností kolem sebe zabývají, umí však jít nejen s ní, ale i proti ní. S trápením ostatních hluboce soucítí, a tak se všem snaží co nejvíce pomáhat, i když přes jejich obětavost někdy zapomínají myslet na sebe a často je to pak něco stojí v jejich vlastním životě.
Když se sejdou správné planety ve správném postavení, mohou mít Ryby blízko k mystice a rády se vydávají zkoumat magii ve všech ohledech a obecně věci neuchopitelné, které na naší Zemi zavanuly odněkud zdaleka. Neschovávají si však hlavu v oblacích, realitu si moc dobře uvědomují a nebojí se jí čelit. Vždyť přece musí pomáhat těm, kteří v té realitě strádají.

V posledním radixu je ascendent úplně, ale úplně opuštěn, nerozveseluje ho ani jedna planetka. Tím pádem má slabý vliv a je spíše doplňujícím, než určujícím prvkem.
Tak tedy prvním, druhém, třetím a dokonce i ve dvanáctém domě je pusto prázdno, všichni se odstěhovali jinam. Prázdný první dům značí člověka, který se snadno podřizuje a nehrne se do organizování nebo jednání na vlastní pěst. Druhý dům bez planet je přímou zkratkou ke slabému sebevědomí a pochybnostem o sobě samém, kdežto třetí osamělý ukazuje na uzavřenější osobnosti, které se nepotřebují příliš projevovat. A dvanáctý normálně posiluje kreativitu, takže bez nějaké podpory planet v něm bude daný jedinec spíše přízemnější.
V šestém domě však máme hned dvě planety, Merkur a Slunce, a tak se dá počítat s pracovitým člověkem, kterému na vykonané práci záleží.
Zato sedmý dům doslova praská ve švech, protože tam se nacpaly hned čtyři planety, Venuše, Jupiter, Saturn i Pluto! Větší počet planet v jednom domě je už opravdu rarita, takže tento dům bude opravdu silný. Čím víc planet v sedmém domě, tím větší potřebu opory zvenčí má daný člověk. Tento tedy bude absolutně závislý na svých přátelích nebo svém partnerovi, aby se o ně mohl kdykoliv opřít, protože skoro žádný problém nezvládne sám.
O devátý dům a o jeho hodnoty, kterými jsou víra a morálka, se přetahují Neptun a Měsíc, i když vlastně vůbec o žádný boj nejde. Neptun si bude s devátým domem rozumět a filosofické a duchovní myšlenky podpoří navíc ještě svou kreativitou a Měsíc zas do toho vloží svou něhu a pocity, takže vznikne celkem nádherné dílo souznění.

 

 

A teď se konečně můžeme podívat na samotnou Ginny Weasleyovou a její povahu podle J. K. Rowlingové. Její znamení, Lev, se k ní opravdu hodí, protože její energie vložená do všeho, především do soutěžení, jak můžeme vidět třeba u famfrpálu, je téměř nevyčerpatelná, výzvy jsou pro ni denním chlebem, jako příklad lze uvést třeba část Brumbálovy armády na Ministerstvu kouzel v pátém ročníku bojující proti Smrtijedům, a s motivací a jejich dokončováním nemá problém, jak dokazuje, když po šesti letech konečně trpělivě dobude Harryho srdce. Ačkoliv se její sklon k exhibicionismu neprojevuje nějak výrazně, Lví nemoc z nedostatku pozornosti u ní propukla v plné míře v jejím prvním ročníku, když toužila po pozornosti Harryho, ale místo toho se jí dostalo zhoubného zájmu od Toma Raddlea. Její extrovertní povaha se postupem času dostala víc na povrch, když si urovnala vše ve své hlavě a přestala podléhat Voldemortovi. Pak je to ta milá veselá a vtipná dívka, která je často vidět a lehce pobaví všechny okolo, tudíž ji mají všichni tak nějak rádi. Přirozeným vůdcem se stává třeba v poslední knize spolu s Nevillem, když organizují odboj proti smrtijedské výuce v Bradavicích, a její tvrdohlavost a odvaha se ukazuje ve všech situacích, kde trvá na tom, že půjde s naším hlavním triem, i když je to nebezpečné.

Astrologický rozbor tedy sedí s opravdovou povahou postavy, tudíž bravo a potlesk autorce!

 

Kterou hodinu se tedy ale Ginny narodila? V jednu ráno to nebude, v tomhle radixu nesedí především podřízenost a uzavřenost. Třetí radix také můžeme rovnou vyloučit, protože Weasleyová a puntíčkářka, no to je oxymoron! Navíc je to ještě celkem silný ascendent, takže to ne. Čtvrtý radix je na přímou a otevřenou Ginny moc klikatý a tajemný, k tomu ještě podporuje uzavřenost, proto ani tento není ten pravý. Ani poslední ascendent, ten v Rybách, není to, co by mohlo Ginninu povahu dotvarovat, tak samaritánsky naladěná není. Zbývá tedy druhý a pátý radix, pět hodin ráno nebo pět hodin odpoledne? Ačkoliv se mi více líbí ascendent ve Střelci, což je u pátého radixu, vliv domů v tomto čase není zas tak moc odpovídající, hlavně protože obsahuje informaci o uzavřené osobnosti, kterou Ginny rozhodně nebyla. Nakonec tedy vychází nejlépe druhý radix, sice s vražednou kombinací doublelva, ale zato s přesnou charakteristikou domů. A ten ascendent zase tolik nevadí, vždyť se snad všichni shodnou, že Lev je tady to správné znamení, tak proč ho neposílit ještě ascendentem.

 

Tak tedy závěrem, Ginny Weasleyová se narodila 11. 8. 1981 v pět hodin ráno!

 

 

Ginevra Eleanor Zauberinová

 

 

Zdroje:
text: výklady Astrologie 1. a 2. ročník
obrázky:
Google search Ginny Weasley:
https://zabava4u.tiscali.cz/wp-content/uploads/2018/04/leo.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFX-smxqFIz1XUrOgWCB8epKqlVe6V555ZqiL7upHZxIK4NIrq
https://www.priroda.cz/clanky/foto/slunce.jpg
http://www.myty.info/image/2006060002/uplnek.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Colors_of_the_Innermost_Planet_2.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Venus_globe.jpg/220px-Venus_globe.jpg
https://www.stoplusjednicka.cz/sites/default/files/styles/full/public/obrazky/nasa_blue_marble.jpg?itok=vN7o3OiG
https://avatars1.githubusercontent.com/u/3525301?s=400&v=4
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e2/Jupiter.jpg/250px-Jupiter.jpg
http://planety.astro.cz/obr/planety/saturn/saturn2_full.jpg
https://vignette.wikia.nocookie.net/tolololpedia/images/3/33/Uranus1.jpg/revision/latest?cb=20090301053847
Pluto planeta