Student: Oresta McCollin Vianueva
Kolej:Mrzimor
Školní rok: léto 2009

Obrana proti černé magiiZadané téma: Hanz Sidan, německý černokněžník žijící nyní ve východní Asii, způsobil v 17. století rozsáhlé škody na základě tzv. pluorestenčního přeboje. Popište mi tedy tento přeboj, co způsobuje, jaké jsou jeho úskalí a jak se projevují jeho následky včetně způsobů náprav. Připojte úvahu o možném zneužití v dnešní době.
Konzultant: Midar Kilahim
Posudek: Vaše práce byla krásně zpracována, včetně obrazové dokumentace. Informace byly úplně a správné, oceňuji i Vaši snahu zapojit se co nejvíce do hledání informací. Těším se na další spolupráci.
Hodnocení: Vynikající
Hodnocení propugnatio: Vynikající
Hodnocení cogito: Vynikající


Vypracování

Hanz Sidan

 

 

Skutečné jméno je Rafael Nadis, jeden z nejdéle žijících černokněžníků v našich dobách. Narodil se v 15. století v malé vesničce jménem Smalt jedné rolnické rodině. Avšak jeho dětství nebylo takové jaké si přál. Jeho rodina patřila mezi ty chudší a i když se dostal do Havraspáru, spolužáci si z jeho chudoby utahovali. Hanz byl vždy trochu uzavřený chlapec. Rád chodil do přírody a jeho největší záliba bylo bylinky a zvířata. Chtěl se stát učitelem bylinkářství a péče o kouzelné tvory, ale osud mu to nepřál. Jeho rodiče mu zemřeli, když byl v pátém ročníku. Od jejich smrti, se Hanz stal nezvladatelným. Začal hledat zálibu v lektvarech, Obraně proti černé magii a přeměňování.

Když Hanz vystudoval, pořídil si na Příčné ulici obchůdek, ve kterém se prodávali všemocné bylinky, lektvary atd.. Avšak to byla jen jeho zástěna. Pod svým fiktivním jménem Hanz Sidan začal škodit světu. Jeho zloba a nenávist ke svým spolužákům, mrtvým rodičům ho naplnila tolik, že už byl nenávratně ztracen. Stal se z něj všudeobávaný a zlý černokněžník, který se snažil zničit celý svět.

Potom, co byl na několik desítek let zavřený v Azkabanu za způsobené škody pluorestečního přeboje se usídlil v Asii, kde žije se svou již šestou ženou a třemi dětmi.

 

Mimo jiné napsal dvě knihy, s názvy Jak správně ovládat černou magii a Jak snadno a tajně cokoliv zneškodnit, které se dodnes uchovávají v temném zákoutí schované na ministerstvu. Byly plné černé magie a různých návodů jak a co zneškodnit.

Pluorestenční přeboj

Patří mezi nejstarší a nejtajemnější kouzlení vůbec. Byl vymyšlený Johanesem Hybajem, který se narodil ve stejné vesničce jako Hanz, jen o dvě století a půl dříve. Hybaj se převážně zajímal o nekromancii, takže není divu, že pluorestenční přeboj ji týká. Spolu s Hanzem se skamarádili, když Hanz nikoho neměl a proto Hanz zná všechno kolem pluorestenčního přeboje. Johanes mu o něm řekl, s tím, že by ho mohl jednou potřebovat. A co to vlastně je?

 

Jedná se o druh obrany a útoku zároveň. Je na něj potřeba ale hodně velká síla a znalostí jak černé magie, tak správného užití a použití, jinak by to mělo katastrofální následky! Jedná se o to, že osoba, která to bude používat musí být hodně silná. Teď nemám namysli až tak fyzickou sílu, jako spíše sílu duševní a psychickou.

 

Pluorestenční přeboj má dva druhy použití

 

První způsob je velmi nebezpečný jak pro sesílatele tak pro oběť(i). Vyžaduje hodně síly a psychické přípravy, jelikož je to hodně náročné. Neexistuje na to žádné zaklínadlo. Je proto daný speciální pohyb rukama, který vyžaduje naprosté soustředění. Z rukou vystřelí zelený dým, který se rozprostře kolem dokola do šíře jednoho kilometru. Každého kdo se nachází v tomto okruhu to okamžitě usmrtí a změní na oživlou zombie, která je pod velením toho, kdo to seslal. Moc se ale nepoužívá, protože vyžaduje opravdu skoro všechny síly černokněžníka. Navíc toto dokáže seslat jen pravý černokněžník. Zombie se dají dále využívat jako ochrana, dokud černokněžník nenabere síly a zároveň jako útok na nepřátelé. Ale pozor! Jestli se zombie někoho pokusí kousnout nebo jen trochu škrábne, přenese do oné osoby jed, který ji do 10ti minut usmrtí a přemění v další zombie.  

 

Tímto způsobem se také Hanz provinil. Snažil se ovládnut celou svou rodnou vesničku a s armádou to potom táhnout výše a výše.

 

Jenže pokud se černokněžníkovi nepovede seslání, obrátí se to proti němu. Proto se silně nedoporučuje toto provádět, pokud se nechcete rozdělit na několik částí. A pokud by jste to přežili, dostanete s největší pravděpodobností mozkomorův polibek. Poslední a dosavadní zjištění kdy toto bylo použito bylo právě při obrovském masakru, kdy bylo zabito a poté oživeno na tisíce obětí. A byl to právě Hanz, kdo za to mohl.

 

 použití

 

 1. fáze

 

 2. fáze

 

Druhý způsob už není tak škodný, ale stále je velmi nebezpečný. Je k němu zapotřebí hůlka a speciální pohyb. Musí se třikrát otočit hůlkou kolem hlavy, dvakrát švihnout, jednou udělat spirálovitý pohyb hůlkou, vyřknout zaklínadlo *Maheola makaha lop*. Používá se hlavně na přebití sesílaných kouzel od soupeřů. Kolem protivníků se vytvoří neviditelný kruh, který jim nepovolí pohnout se z místa a zároveň neuvidí sesílatele. Uvidí jen podivnou hustou mlhu a kouzla, která byla seslaná od protivníků se zpátky odrazí od černokněžníka a zasáhnout ty, kdo je seslal. Zároveň to však přebije seslaná kouzla, ze kterých mimojité vezme energii, díky tomu je oslabí a posílí seslané kouzla černokněžníkem.

Jak obyvatelé, tak ministerstvo mají velké úskalí, pokud někdo použije pluorestenční přeboj, protože následky maskují velmi obtížně. Ono přece jen, hromada mrtvých zombie, která se vám povalují kolem se špatně odklízí a ke všemu vysvětluje rodinám. A víte, kolik dá práce sehnat tolik rakví a volných míst na hřbitově? Zvlášť pokud pracovníci ministerstva usoudí, že změnění tolik myslí, vzpomínek a paměti je velké riziko. Ale i když přímým účastníkům vymaží paměť, oni si to budou pamatovat. Nebude to přímo vzpomínka, ale stále jim uvnitř bude něco říkat, že se to stalo a že to nebyl jenom sen.

Ti, z kterých se sice zombie nestali, nezůstanou bohužel bez poskvrnky. Ne každý má ale stejné vedlejší účinky! Někteří zůstanou lehce dezorientovaní díky té mlze, jiní mohou třeba oslepnout, ale taky se může stát, že se nic nestane a bude naprosto v pořádku. Jak se totiž říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Má to spoustu dalších účinků, bohužel mi je ministerstvo nechtělo sdělit s tím, že by to bylo velmi riskantní. Ale řekli mi, že pokud nás to bude hodně zajímat, můžeme v doprovodu Vás se přijít pozeptat.

Ale zpět k nápravám. Ono nestačí jen vymazat všem paměť, pokusit se napravit zdravotní problémy, uklidit všechen nepořádek po boji, apod. Také musí zajistit, aby se něco podobného již neopakovalo. Musejí chytit pachatele a pokusit se zajistit jeho myšlenky týkající se pluorestenčního přeboje. Musejí zajistit, aby všechny stopy, návody, knihy, zápisky, svědci zmizeli, či se postarali o to, aby už o tom nikde nemluvili a nemohli nic dalšího prozradit a tím zamezit dalšímu zneužití.

Má úvaha

 

Myslím si, že i přes všechna moderní opatření, zlepšení v znalosti útočných a obraných kouzel, jak v černé magii, tak v obraně proti ní se pluorestenční přeboj zneužit dá. I když všechny spisky se správným popisem byly spáleny, knihy roztrhány na kousíčky a poté také spáleny a i když Johanes Hybaj už nežije a Hanzovi byla vymazaná pamět, tak stále existuje něco, kam to Hybaj či Sidan tajně zaznamenali pro pozdější účely či je někde někdo, komu to Hybaj sdělil, jelikož Sidanovi moc nevěřil s tím, že to zvládne či to vůbec přežije a chtěl, aby někdo o jeho výmyslu a využití věděl. Tak si našel někoho, komu to sdělil, protože věděl, že jeho čas na odchod brzy nastane.

 

Nepochybuji o tom, že ministerstvo pátrá po někom, kdo by věděl cokoliv o pluorenstenčním přeboji, jelikož další použití tohoto přeboje by již nemuselo dopadnout tak „hladce“ jako když ho použit Hanz. Přece jen, od té doby se sice změnila magie jako taková, ale zároveň se změnili i lidé. Lidé jsou někdy krutější než dřív, zlejší než předtím. A přiznejme si to.. Co si myslíte, že by se stalo, kdyby se opravdu našel někdo, kdo o tomto přeboji něco ví a zkusil ho použít, aniž by o něm věděl něco více a došlo by to až k těmto zlým lidem a zločincům? To by byla úplná pohroma! Jelikož jak jsme si již řekli, pluorestenční přeboj sílí na zlosti, krutosti a vypočítavosti. A toho je na v dnešním světě opravdu hodně. Mám pocit, že větší masakr zatím svět ještě neviděl. A nebudeme si nic nalhávat. Vlastně kdejaký zvědavý kouzelník by toto mohl zneužít. Stačí jen, aby se našel jeden zatoulaný spisek, jedna zaprášená nenalezená kniha a trocha zvědavosti a je to tady znova. Přiznávám, že když jsem byla na ministerstvu a tam mi dávali přečíst staré spisky, zahlodalo ve mně svědomí, které mi přivedlo na mysl, jaké to vlastně je to použít? Je to tak fascinující, jak to zde Hanz popisoval, než mu smazali paměť? Nebo je to tak kruté a nesnesitelné, že jen při pokusu o seslání vás to tak pohltí, že nemůžete potom přestat a musíme stále pokračovat a stále chceme víc a víc? Hanz popisoval, že když to zpočátku jen zkusil, že mu to vymylo mozek a ovládlo ho to! Má to snad svůj mozek? Ovládá to člověka, který se ho bude snažit použít? Dá se vůbec proti tomu nějak zakročit? Zabránit pokud to někdo použije? A co když je to vlastně úplně ztracené a nikdo ani nic neexistuje, kde by se dalo zjistit víc?

 

Je ale možné, že se nějaký blázen pokusí vyhledat Hanze a zkusit mu obnovit paměť. Tím by sice starého Hanze ohrozil na životě či jeho paměť, ale zároveň by měl jedinečnou příležitost jak z něj dostat všechny informace a pokusit se to nějak využit a zneužít. Potom už by Hanze nepotřeboval a mohl by zabít jediného důležitého svědka, který by mohl zastavit tento proces.

 

Ale na druhou stranu.. Co když to není zas tak špatný nápad? Co když někdo smýšlí stejně jako já a mohl by to využít pro dobrou věc? Co když se pokusí ovládnout Hanzovu paměť s tím, že se pokusí použít 1. způsob a tím vyhladit celé lidstvo? Stvoří obrovskou armádu zombie a nechá je povraždit se navzájem a sám s vybranými jedinci potom založí a obnoví nový svět. Co když se to vlastně dá takhle zneužít? Udělat svět lepší. Vybít všechno zlo. Nechat na živu jen pár vyvolených, kteří by pomohli zachránit svět a udělat ho lepší. Dá se to trestat? Pro dobro lidstva? I když to bude stát milióny životů? Je to potom opravdu zneužít? Kdyby nechat oživlé mrtvoly aby pobíhali po světě a zabíjeli zlobu. To by ale onen člověk musel být nekromancer, aby je mohl ovládat a nenechat je zabít všechny, že?

 

Osobně si myslím, že se to zneužít dá. I v dnešní době a docela snadno. Stačí mít jen menší kontakty, trochu víc odvahy a zloby a je to hotové. Potom už se jen onen člověk dívá na pohromu kterou způsobí. Možná by se mělo ministerstvo dozvědět o všech možnostech. Že se to dá zneužít i když Johanes už nežije a Hanz si nic nepamatuje. Stačí jen dovednosti v paměťových kouzlech.

 

Napadá mě.. Jsme vůbec připraveni? Připraveni znova na něco takového? Pracujeme vůbec na nějakém způsobu zastavení, pokud by to někdo zneužil? Je vůbec něco, co to dokáže zastavit? Je něco, co dokáže zastavit Hanze, pokud by to nebyl on sám, kdo to zneužije? Ano. Co když si sám vzpomene? Nebo co když mu někdo vrátí paměť a tím odblokuje všechny zablokované vzpomínky a on se do toho pustí znova, když zjistí že mu to nevyšlo? Přemýšlel nad tím někdo? A pokud ano, zvládneme Hanze zastavit? Když už s tím má zkušenosti a může být připraven na všechno? Nebude to, to poslední, co by svět zažil? Co si o tom myslíte vy? Přemýšlel jste nad tím? Napadlo vás někdy to použít? Zkoušel jste to? Víte jak správně s tím zacházet a jak to zakouzlit? Nebo vás už někdy napadlo to nějak zneužít a udělat si lidstvo takové, jaké by jste chtěl a být mu pánem? Zajímalo by mne to J

 

Jestli jste došli až jsem, tak se před vámi klaním. Dočíst něco takového, je i nad moje síly! ;)

 

S Pozdravem

 

Oresta Vianueva